عنوان خبر

به كارگيري دستاوردهای پيارك در اصلاح نقاط پرتصادف كشور

سر تیتر

فاز دوم کارگاه های تخصصی شناسایی و ارتقاي ایمنی درمقاطع ونقاط باسوانح رانندگي قابل توجه از روز سه شنبه 29 فروردین ماه 1396 به مدت دو روز در محل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي آغاز به کار کرد.

تاریخ خبر

2017-04-25T19:30:00Z

متن خبر

 

​فاز دوم کارگاه های تخصصی شناسایی و ارتقاي ایمنی درمقاطع ونقاط باسوانح رانندگي قابل توجه از روز سه شنبه 29 فروردین ماه 1396 به مدت دو روز در محل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،مهران قربانی مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم طي سخناني در آغاز این کارگاه اعلام کرد : در چارچوب ابلاغیه مقام عالی وزارت با عنوان دستورالعمل شناسایی و اصلاح نقاط پرسوانح رانندگي کشور که برآیند تجربیات سال های گذشته بوده و بکارگیری دستاورهای فنی و تخصصی حاصل از فعالیت های دبیرخانه پیارک(مجمع جهاني راه) چهارروز کارگاه تخصصی برای آموزش و ارتقای توان تخصصی شرکت های مجری مطالعه نقاط پرتصادف درنظر گرفته شده است .
وي افزود: مقاطع پر تصادف براساس گردآوري اطلاعات تصادفات كشور در شبكه راه هاي شرياني و غير شرياني به تعداد 1585  تعیین گرديده که برای این نقاط اقدامات اولیه مورد نیاز از جمله آشکارسازی مضاعف این نقاط علاوه بر الزامات اولیه ایمنی، انجام شده است.
قرباني اظهار داشت: فرآیند علمی و اجرایی پروژه‌های اصلاحی وبهسازي مقاطعي كه تعداد قابل توجهي ازسوانح رانندگي درآنجا رخ مي‌دهدبا استفاده از نتایج فعالیت‌های دبیرخانه پیارک و به‌ویژه گزارشات تخصصی تهیه‌شده توسط آن دبیرخانه ازجمله گزارشات مربوط به ویژگی‌های راه‌های ایمن بر مبنای فاکتورهای انسانی، مشکلات ایمنی ناشی از طراحی راه‌ها و گزارش شناسایی و بررسی نقاط پرتصادف دارای ارزش علمی-تخصصی بالا بوده و در سطح علمی کارگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌گردد و به هر یک از شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها، نسخه‌ای از گزارشات و تولیدات دبیرخانه پیارک ارائه گردیده است.
مديركل دفترتوسعه ايمني راه وحريم خاطر نشان کرد: پس از اتمام این کارگاه حدود 80 نفر از اعضای تخصصی شرکت‌های مهندسین مشاور به شبکه راه‌های کشور اعزام‌شده و برای تک‌تک این نقاط فرآیند سیستماتیک اصلاح نقاط پرتصادف یعنی شناسایی، تشخیص و تجویز اقدامات اصلاحی و اولویت‌بندی‌های لازم انجام خواهدشد که قطعا با انجام اقدامات اصلاحی تعیین‌شده، سطح ایمنی این نقاط ارتقا خواهد داشت.
 

 

خبر مهم

Yes

ماه

اردیبهشت

سال

1396

منبع خبر

ویدئو لینک

تصویر

626;#http://piarc.rmto.ir/NewsPicture/ef9fe24905b54fc7a39a4cab37ab8bea.jpg;#http://piarc.rmto.ir/NewsPicture/_t/ef9fe24905b54fc7a39a4cab37ab8bea_jpg.jpg
ضمیمه ها
ساخته شده در 1396/02/09 10:33 غ.و توسط System Account
آخرین اصلاح در 1396/09/25 10:57 غ.و توسط System Account