عنوان خبر

کارگاه آموزشی تخصصی شناسايي و اصلاح نقاط پر تصادف برگزار شد

سر تیتر

کارگاه آموزشی تخصصی شناسايي و اصلاح نقاط پر تصادف با حضور مسئولان و كارشناسان ايمني و تصادفات جاده‌ای در كشور در تاريخ 19 و 20 قروردين ماه برگزار شد.

تاریخ خبر

2017-04-18T19:30:00Z

متن خبر

 کارگاه آموزشی تخصصی شناسايي و اصلاح نقاط پر تصادف با حضور مسئولان و كارشناسان ايمني و تصادفات جاده‌ای در كشور  در تاريخ 19 و 20 قروردين ماه  برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور دکتر رضا اکبری مدیرکل دفتر ابینه فني راه‌هاي اين سازمان در آیین افتتاحیه این کارگاه گفت: شناسایی  مقاطع ونقاط پرحادثه و پر تصادف از وظایف سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌اي است و این سازمان طی پروژه‌های متعدد به ويژه درسال‌هاي اخير بررسی این موضوع پرداخته و نتایج خوبی هم به دست آورده است. 
 

وی همچنين افزود: در سال‌های  گذشته گردآوری اطلاعات نقاط پر تصادف وجود داشت ولی نحوه به‌کارگیری اطلاعات و اجرای فرآیند در این نقاط به دلیل فقدان تکنولوژی و تخصص لازم با مشکلاتی روبرو بود  ، اما سازمان قصد دارد که با توجه به پتانسیل‌های تخصصی موجود وبسترهاي فنی و علمی ایجادشده نسبت به انجام اقدامات تشخیصي لازم و ارائه راهکارهای اصلاحی برای بهبود این نقاط با استفاده از توان تخصصی شرکت‌های مهندسین مشاور ذیصلاح وبخش خصوصي اقدامات جديدتري راآغاز نموده ادامه دهد . 

 دکتر اکبری ادامه داد: درعین‌حال درطي این پروژه باید به محدودیت‌های زمانی و اعتباری نیز توجه داشت و مفیدترین راه را برای اصلاح و بهبود نواقص و کمبودهای راه به کار گرفت. باید در نظر گرفت که در خصوص زمان و بودجه محدودیت وجود دارد و فرصت آزمون‌وخطا نیست و باید در اسرع وقت، بهترین راهکار و طرح اصلاحی با کمترین اعتبار با اولویت اقدامات کم‌هزینه را برای بهبود مسیرها، طراحی و به اجرا گذاشت. 

وی همچنین به تصویب دستورالعملی در این خصوص اشاره کرد و گفت: سال گذشته بعد از 8 ماه بررسی و کار کارشناسی و برای اولین بار دستورالعملی برای شناسایی و اصلاح نقاط پر تصادف تدوین و پس از تصویب کمیسیون راه، برای اجرا به‌کل کشور ابلاغ شد. در مرحله اول  3400 نقطه پرحادثه مشخص شدند و  بعد از بررسی کارشناسانه این نقاط به 1580، نقطه تقلیل یافت. 

مدیرکل دفتر ابنیه فني راه‌ها افزود : ماحصل این کارگاه و پروژه‌های متعاقب آن درواقع برنامه‌های 3 تا 5 سال آینده سازمان را در بر خواهد گرفت و قطعاً نقش مهمي  نیز بر ايمني سفر‌هاي جاده‌ای کشور خواهد گذاشت. 

دکتر اکبری در مورد مباحث کارگاه آموزشی تخصصی اصلاح نقاط پر تصادف نیز گفت: این کارگاه در2 مرحله طي دو هفته متوالی و مجموعاً طی4روز در فروردین‌ماه  برگزار می‌شود و چکیده‌ای از مطالعات و تجربیات 20 سال در سطح ملی و بین‌المللی در اختیار کارشناسان ایمنی و ترافیک شرکت‌های مهندسین مشاور مجری پروژه‌های اصلاح نقاط پر تصادف قرار خواهد گرفت. 

وی همچنين  بيان کرد: انتظار می‌رود، بعد از برگزاری این کارگاه توانمندی‌های فردی و گروهی شرکت‌ها در رفع نواقص نقاط پر تصادف افزایش‌یافته و سطح ایمنی بالاتری تأمین شود. 

گفتني است  در دو روز اول این کارگاه مباحثی مانند مهندسی ایمنی راه و تجربیات 20 ساله در این خصوص ارائه‌شده و در مرحله بعد نیز به بررسی شرایط اجرای پروژه‌ها پرداخته می‌شود. اضافه مي‌نمايد دبيرخانه پيارك  برگزاري اين كارگاه رابرعهده داشته است.

 
 

خبر مهم

Yes

ماه

اسفند

سال

1396

منبع خبر

ویدئو لینک

تصویر

633;#http://piarc.rmto.ir/NewsPicture/d01b6f537e2e4d4dbf96466933e7eb9b.jpg;#http://piarc.rmto.ir/NewsPicture/_t/d01b6f537e2e4d4dbf96466933e7eb9b_jpg.jpg
ضمیمه ها
ساخته شده در 1396/01/30 11:40 غ.و توسط System Account
آخرین اصلاح در 1396/01/30 11:42 غ.و توسط System Account