عنوان خبر

سمينار آموزشي آشنايي با روش‌هاي نوين بهسازي خاك و پايدارسازي ترانشه برگزار شد

سر تیتر

سمينار آموزشي آشنايي با روش‌هاي نوين بهسازي خاك با حضور رؤسا و كارشناسان ادارات نگهداري استانها، از سوي دبيرخانه مجمع جهاني راه (پيارك) در محل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي برگزار شد.

تاریخ خبر

2016-11-11T20:30:00Z

متن خبر

​سمينار آموزشي آشنايي با روش‌هاي نوين بهسازي خاك با حضور رؤسا و كارشناسان ادارات نگهداري استانها، از سوي دبيرخانه مجمع جهاني راه (پيارك) در محل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، مهندس مهران قرباني مديركل دفتر توسعه ايمني راه و حريم با حضور در اين سمينار طي سخناني اظهار داشت: مجمع جهاني راه (پيارك) در دنيا از 100 سال قبل ايجاد شد و در حال حاضر 143 كشور عضو اين مجمع هستند كه طي دوره‌هاي 4 ساله و در قالب 18 الي 20 كميته تخصصي در زمينه نگهداري و ايمني راه‌ها، پل‌ها، سيستم‌هاي هوشمند و غيره فعاليت مي‌كند و در پايان دوره 4 ساله، نتايج به دست آمده در قالب ضوابط يا راهنماي تخصصي در اختيار كشورهاي ديگر قرار مي‌گيرد تا رويكردهاي نوين مرتبط با مباحث راهسازي و راهداري و بهره‌برداري از راه‌ها، ارايه گردد.
مهندس قرباني با بيان اين كه كشور ما از سال 1360 به عضويت اين مجمع درآمده است، افزود: هم‌اكنون دبيرخانه پيارك در محل سازمان راهداري و حمل‌و‌نقل جاده‌اي واقع شده و منابع و اطلاعات آن قابل استفاده براي عموم كارشناسان و علاقمندان است.
وي تصريح كرد:
يكي از اهداف اصلي ما در اين دبيرخانه دستيابي به رويكردهاي مؤثر و فن‌آوري‌هاي مناسب با به‌كارگيري متخصصين خارجي و داخلي و ارايه توانمندي‌ها و تكنولوژي‌ها و تخصص‌هاي موفق در اختيار مجريان و دست‌اندركاران در حوزه راهسازي و راهداري است.
مديركل دفتر توسعه ايمني راه و حريم اين سازمان در ادامه افزود:
از ديگر تشكيلات تخصصي در حوزه راهداري، دبيرخانه فدراسيون جهاني IRF است كه اطلاعات و منابع خوبي در زمينه‌هاي تخصصي و دسترسي به آخرين اطلاعات و دانش‌هاي تخصصي را فراهم مي‌كند.
وي اظهار اميدواري كرد: برگزاري چنين سمينارهاي تخصصي با بهره‌گيري از توانمندي بخش خصوصي، نتايج خوبي در ادارات كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي سراسر كشور به همراه داشته باشد.
براساس اين گزارش، مهندس حيدر مطاعي، مديركل دفتر نگهداري راه ها با حضور در اين سمينار، اظهار داشت:
تلاش‌هاي تك‌تك كارشناسان و مسوولان نگهداري راه‌ها در استان‌ها، موجب گرديد تا رويكرد تخصصي‌تري در اين حوزه ايجاد شود و با تفكيك دفاتر نگهداري راه‌ها و ابنيه فني در ستاد مركزي سازمان، فعاليت‌هاي بيشتري با به‌كارگيري فن‌آوري‌هاي جديد انجام مي‌شود.
مهندس مطاعي خاطرنشان كرد:
يكي از مشكلات در حوزه راهداري، موضوع رانش و ريزش به ويژه در مناطق كوهستاني است كه كارشناسان با دسترسي به اطلاعات به‌روز و تجارب موفق ساير كشورها، مي‌توانند از وقوع چنين حوادثي جلوگيري كرده و موجب ارتقاي ايمني جاده‌ها شوند.
وي تأكيد كرد: از برنامه‌هاي اولويت‌دار حوزه نگهداري راه‌ها، تهيه دستورالعمل و راهنماي عمل در زمينه روش‌هاي نوين نگهداري راه‌ها است تا با منابع و اعتبارات محدود بتوان با روش‌هاي پيشگيرانه، كم‌هزينه و زودبازده به نتايج مطلوب دست يافت.
اين گزارش حاكي است دكتر رضا اكبري مديركل دفتر نگهداري ابنيه فني اين سازمان، گزارشي از ابنيه فني و اقدامات انجام شده در كشور ارايه كرد و با معرفي شركت خدمات بهسازي خاك سامان پي، مباحث تخصصي اين سمينار توسط اين شركت بصورت مبسوط ارايه گرديد.
شايان ذكر است  آقايان دكتر ماهاني و دكتر الهي از اساتيد دانشگاه مباحثي را درخصوص آشنايي با روش‌هاي نوين بهسازي خاك و نمونه‌هايي از پروژه‌هاي انجام شده را مطرح كردند و در پايان به پرسش‌هاي شركت‌كنندگان در جلسه پاسخ دادند.

خبر مهم

Yes

ماه

آبان

سال

1395

منبع خبر

ویدئو لینک

تصویر

630;#http://piarc.rmto.ir/NewsPicture/81fcf7bac1614e0190de73316c35b258.jpg;#http://piarc.rmto.ir/NewsPicture/_t/81fcf7bac1614e0190de73316c35b258_jpg.jpg
ضمیمه ها
ساخته شده در 1395/08/23 06:03 غ.م توسط System Account
آخرین اصلاح در 1395/08/24 11:27 غ.و توسط System Account